Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

reede, 21. september 2018

Kevadine treeninglaager


Viimased 7 aastat oleme kevadel käinud treeninglaagris soojas ja mõnusas kliimas. Eesmärgiga ikka suviseks pikaks võistlushooajaks parimasse võimalikku vormi saada. Oleme kahel korral käinud Hispaanias, korra Küprosel ja viimased neli aastat Portugalis. Laager on oma eesmärki alati täitnud (eelkõige ikka nende puhul, kes on läinud sinna ikka trenni tegema).

2019.aastal on tulemas järjekorras kaheksas välislaager.

Millal laager toimub? 18.aprill-2.mai (algus ja lõpp võivad 1-3 päeva ulatuses muutuda, aga laagri kestvuseks on 2 nädalat ja kindlasti jääb sinna täies mahus sisse ka koolivaheaeg, mis on 20-28.aprill. Seega koolist puudutud aeg ei ole kindlasti pikk.

Kus laager toimub? See veel täpselt paigas ei ole, kuna uurin lähemalt mitmeid variante, kuhu minna. Kindlasti on üks võimalikest valikutest Portugal (koht kus viimased aastad oleme käinud). Ent pakkumisi on tulnud mujaltki.

Mida peab tegema, et laagrisse tulla? Kõikidel laagrisse minna tahtvatel sportlastel tuleb täita avaldus, mille järel otsustan, kes on need sportlased, kes sõidavad aprillis laagerdama. Avalduse täitmisel on mitu eesmärki. Esiteks - tahan veenduda, et laagrisse sõidaksid need noored, kellele on laagrit eriti vaja. Teiseks - kuna mõnel aastal on grupp väga suureks läinud, siis tahan grupi suuruse hoida sellisena, et treeningute kvaliteet ei langeks. Kolmandaks - saan avalduse kaudu kätte kohe vajaliku informatsiooni, mida laagri planeerimisel ja piletite broneerimisel juba on vaja.

Mitu sportlast laagrisse saab tulla? 2019.aastal toimub laager 1-8 sportlasele. Hoiame grupi väiksena, siis on mõnusam ka trenni teha.

Ja nüüd avaldusest. Avalduse saab alla laadida siithttps://www.upload.ee/files/8969720/AVALDUS.docx.html . Avaldus tuleb täidetult tagasi saata mulle hiljemalt 1.oktoobriks! Laagrisse minekuks saavad soovi avaldada 1999-2005 sünniaastaga sportlased!

Laagrisse võiksid ja peaksid kindlasti tulema need sportlased, kes: a) tahavad järgmisel suvel teha väga häid tulemusi ja parandada isiklikke rekordeid (2019 on tulemas noorte olümpiafestival U18 vanuseklassile, lisaks muidugi Eesti ja Balti meistrivõistlused erinevatele vanuseklassidele); 
b) pole veel välislaagris käinud ja tahavad end proovile panna.

Laagris olevat treeningkoormust kindlasti karta ei ole vaja. Eesmärk on siiski sportlase oluliselt parem ja kvaliteetsem ettevalmistus suveks kui seda on võimalik teha Eestis samal ajal. Teiseks on välislaagri suur eesmärk kindlasti ka keskkonna muutus ning rahulikult ainult trennitegemisele keskendumine. Saab võtta päikest, ujuda ning treeninggrupiga aega veeta. See punkt on vähemalt sama oluline kui see, et treeningud on palju kvaliteetsemad soojal maal kui Eestis.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar