Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

pühapäev, 8. september 2013

Sk Altiuse klubide karikavõistlustel neljas

Eile toimunud klubide karikavõistlustel tuli Altiuse meekond kümne võistkonna arvestuses neljandale kohale 105 punktiga. Esikoha võitis Audentes 140 punktiga, teiseks tuli Rakvere Vike 119 punktiga ja kolmanda koha napsas meie eest Tartu Spordiselts Kalev 107 punktiga. Meie selja taha jäid Tartu Ülikooli Spordiklubi (89punkti), kergejõustikuklbi Saare (86), spordiklubi Fortis (80), Viljandi Sakala (77), vastupidavusalade klubi Staier (46) ja kergejõustikuklubi Kose 2000 (30).

Kaks alavõitu tõi meile Rait, kes pärast juulis saadud vigastust Euroopa meistrivõistlustel tegi esimesed võistlusstardid. Kuna Rait ravis vigastust ja puhkas üle kuu aja, siis kõrgest sportlikust vormist ei saand temapuhul juttu teha. Siiski tõestas Rait taas, et ka mitte kõige paremas vormis sportlasena on ta oma koduklubile väga vajalik mees. 100 meetri jooksu võitis Rait 11,22ga ja 200 meetri jooksu 22,49ga. 200 meetri jooksus lendas Raidil stardihetkel stardipakk tagant ära ja ta oleks peaaegu pikali kukkunud. Kõvasti pingutades suutis ta aga konkurendid kinni püüda ning väga vajaliku esikoha punktid ära tuua. 

Väga raske tööpäev oli Karlil, kes pidi kõigepealt jooksma 3000 meetri jooksu ja paar tundi hiljem juba 800 meetri jooksu. Seetõttu ei saanud Karl 3000 meetri distantsil joosta oma harjumuspärase taktikaga, vaid lootsime distantsi läbida võimalikult väikeste energiakuludega. Aeglase distantsi esimese poole järel tempo aga muutus ja viimane kilomeeter läbiti juba alla 3 minuti. Lõpuspurdis pidi Karl ühele konkurendile siiski alla jääma, aga väga kõrged punktid olid ära toodud. 800 meetri jooksus Karlil enam jaksu ei olnud, aeg 2.06,18 andis viienda koha. Tuletagem meelde, et suve alguses tuli just sel distantsil Karl Eesti juunioride meistriks 1.58ga. Niivõrd raske oli see eilne teine jooks talle. 

Kaks neljandat kohta tõi meile Jarmo. 110 meetri tõkkejooksus oli tulemuseks 15,90 ja odaviskes 48.60. Tõkkejooks oli tehniliselt väga rabe ja seetõttu ei olnud paremat aega võimalik ka välja joosta. Pettumust valmistas Jarmole endale kindlasti enam odavise, kus tulemus jäi hooaja parimale alla üle 10 meetri. Ning veel proovikatsel lendas oda kenasti 60 meetri joone alla. Aga Jarmo asus nüüd treenima Tallinnasse odaviske treeneri käe alla ja temalt ootame pikki odakaari juba järgmisel suvel.

Igati korraliku etteaste tegi Madis, kes kolmikhüppes tõi klubile viienda koha punktid. Esimet korda võistlustel kolmikhüppes osalenud Madis sai oma parima tulemuse kirja kohe avakatsel - 12.52. Sellega tõusis ta jooksvas A vanuseklassi hooaja edetabelis 10 parema sekka. 

Kuuenda koha punktid tõi meile Risto 400 meetri jooksus. Aeg oli 54,98. Isiklikust rekordist kaugele jäänud Risto võitles aga vapralt. Viimasel nädalal teda kimbutanud haigus jättis muidugi oma jälje. 

Üle mitme aasta tegi Altiuse ridades kaasa taas Taavi, kes vahepealse aja veetis Hiinas vahetusõpilasena. Nüüd on ta aga tagasi ja juba osales klubide karikavõistlustel teivashüppes, kus tulemuseks 7.koht ja tulemus 3.30. Tema ettevalmistus kestis nendeks võistlusteks kokku 2 nädalat, seega on Taavi saavutus eriti märkimisväärne. Lisaks näitas ta raudset närvi üles, kui oli ühel hetkel võistlustel väga raskes seisus. 3.30 peal oli jäänud veel üksainus katse. Selge oli selleks hetkeks see, et teivas, millega ta hüppas, jäi talle pehmeks ja sellega ei olnud võimalik enam sellet kõrgusest üle hüpata. Seega võtsime riski ning võtsime viimaseks katseks kasutusele jäigema teiba, millega Taavi trennis hakkama ei saanud. Seekord suutis ta end nii hästi kokku võtta, et 3.30 alistus kindlalt ja palju ei jäänud puudu ka sellest, et 3.50 oleks võinud alistuda.

Kõrgushüppes osalenud Karl-Rene tõi klubile 9.koha punktid, kui alistas kõrguse 1.70 teisel katsel. Palju ei jäänud puudu ka 1.75 alistamisest. Kaugushüppes tuli 11.kohaga leppida Jaagupil, kelle tulemus 5.62 oli ilmselgelt ka talle pettumus. Probleeme oli aga sammu paika saamisega ja ebastabiilse hoojooksuga paremat tulemust seekord saavutada ei õnnestunud. 

4x100 meetri teatejooksus tuli meie võistkond teiseks 44,04ga. Jooksid Jaagup, Risto, Jarmo ja Rait. Kuna mehed olid väga väsinud enne teatejooksu, siis tegime teatevahetustes muudatusi ja läksime kindlapeale jooksma. Rohkem riskeerides oleks olnud võimalik ka alavõidu nimel kaasa rääkida.

Kokkuvõttes saan öelda seda, et olin eesmärgiks seadnud kolme hulka jõudmise. Seega ei saa tulemusega täielikult rahul olla. Teisest küljest jäi eesmärgist puudu 2 punkti. Neid kahte punkti võib igaüks otsida erinevate alade juurest. Mina aga ütlen nii, et meie klubi oli ainus klubi nelja parema hulgas, kellel oli üks ala täitmata ehk sportlast ühel alal väljas ei olnud - 400 meetri tõkkejooksus meil keegi stardis ei olnud. Seega võib need 2 puntki kasvõi sealt leida. Ning arvestade asjaolu, et paljude ettevalmistus nendeks võistlusteks oli selgelt ebapiisav, saan kõiki eile võistlustules käinud sportlasi kiita.

Lisaks suur aitäh Hannale, kes võistlustel meie sportlaste etteasteid filmis. Videod riputan üles järgmise nädala jooksul. 

Meie võistlushooaeg staadionil saab aga punkti 14.septembril Kilingi-Nõmmel, kus toimub mitmevõistlus. Kes seal võitlevad ja mis alad seal kavas on, sellest räägin juba lähiajal!


Madis, Kristjan, Jaagup, Karl-Rene, Jarmo, Taavi, Risto, Karl ja Rait võistluste lõpus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar